Modern Warfare 2 preview

Prvé podrobnosti o Modern Warfare 2 v obsiahlom preview.

Modern Warfare 2 preview

Prvé podrobnosti o Modern Warfare 2 v obsiahlom preview.

Modern Warfare 2 preview

Prvé podrobnosti o Modern Warfare 2 v obsiahlom preview.

Splinter Cell Double Agent Postavy

Colonel Irving Lambert:

 • Nardený: 1961
 • Výška: 189cm
 • Váha: 122kg

Lambert je šéfom Third Echelonu, taktiež je spojovníkom medzi agentom a tímom výskumníko, hackerov a stratégov. Predstavuje Fisherovi hlavné body misie a informácie pomocou komunikátora, komunikuje pomocou mikročipu, slimákovitému mikročipu a OPSATU (Operational Satelite Uplink).

Sam Fisher:

 • Narodený: 1957
 • Výška: 177cm
 • Váha: 77kg
 • Farba očí: zelená
 • Farba vlasov: čiera
 • Bydlisko: Towson, Maryland

Sam Fisher je veterán CIA Riaditeľstva pre Operácie a U.S. Navy SEAL Týmu 3 ktorý opustil v roku 1996. Avšak jeho najznámejšou službou je práca pre skupinu Third Echelon. Fisher je živý a expert v zakrádaní sa. Bol prvý človek ktorého zobrali do programu Third Echelonu ako Splinter Cella.Vždy pracuje sám. Fisher má najvyšší pás v bojovom umení Krav Maga ale stále sa zdokonaľuje.

História:
Kým Sam pracoval v American Air Force v Nemecku v roku 1980, stretol a neskôr v roku 1984 sa oženil s Regan Burns. Mali spoločne jedinú dcéru Sarah ktorá sa narodila 16. júna 1985. Fisher a Regan sa neskôr rozišli a Regan začala používať svoje meno za slobodna. Zomrela v roku 1987 na rakovinu. Sarah zabil opitý vodič v roku 2007. Sam musí cestovať cez celý svet, aby splnil svoje misie. Bol už v Demokratickej Republike Kongo, Číne, Iceland, Izrael, Východný Timor, Indonézia, Japonsko, Rusko, Ukrajinu, Južnú a Severnú Kóreu, Mexiko, Panamu, Kolumbiu, Peru, Myanmar, Srbsko, Georgia a Francúzsko. Samozrejme bol aj v U.S.A. a to v Los Angeles, New Yorku a CIA ústredni. Sam Fisher získal veľa skúsenosti v Afganistane, kde sa musel pred smrťou schovávať pod mŕtvymi telami. Taktiež slúžil v Východnom Nemecku a v iných krajinách kde ničili Sovietsky Zväz. Väčšinu roku 1989 strávil v Kuvajte ležaním v priekope medzi Bagdadom a Kuvajtom.Ďalšie operácie v ktorých bol sú Operation Just Cause a First Gulf War.

Povaha:
Ako vládny agent, Fisher pristupuje k svojim misiám a hlavne obetiam drsne bez väčších citov, ale udržiava dobre vzťahy s kolegami a dokonca krátkodobými rukojemníkmi. Nemá rád vládnu byrokraciu. Má čierny a sarkastický typ humoru. Používa humor proti stresu ktorý pociťuje pri misiách pretože vie že mu ide o život.Je veľmi lojálny a verí v Americký ideál práce, bude počúvať rozkazy aj keď mu prídu nevhodné a nevyhovujúce pre misiu.

Skúsenosti:
Fisher je vynikajúci atlét napriek svojmu veku. Využíva prvý Le Parkouru preskakovania prekážok len v pomalšej a tichšej verzií. Samozrejme jeho práca spočíva v plížení a tajnosti, preto je majster v zakrádaní. Dokáže splynúť s tieňmi a plížiť sa skoro za každým nepriateľom a rýchlo ich zneškodniť, bez toho aby ich zabil. Študuje bojové umenie Krav Magu ktoré vyvinuli Izraelské Špeciálne Jednotky. Je veľmi dobrý bojovník v boji muža proti mužovi. Taktiež študuje jazyky ktoré potrebuje hlavne pri vypočúvaní nepriateľov ako ruština, korejština a arabština.

Emile Dufraisne:

 • Výška: 173cm
 • Váha: 73kg

Zdravotný záznam:
Na svůj věk je Dufraisne ve skvělé kondici. Sice má kvůli cholesterolu trošku vyšší tlak, ale jinak má ostatní údaje v normě. Fyzickou zdatnost má na takové úrovni, že dokáže postrašit jak silou, tak osobností.

Osobné informácie:
Narodil se 10. prosince 1958 v michiganském Natchezu v zámožné rodině, která vlastnila obrovský majetek. Subjekt je jedináček, oba rodiče mu zemřeli v mládí. V 18 po nich všechno zdědil. Po celá léta zůstal pilířem společnosti, investoval do výrobního průmyslu a elektroniky. V roce 1992 všechen svůj majetek zpeněžil a odebral se do ilegality, kde založil JBA. Silná vůdčí osobnost, velice inteligentní. Je sám, nikdy se neoženil, bez románku, který by stál za zmínku. O vládě říká, že je v rukách zrádců senátu a hodlá použít všech možných prostředků, aby to napravil. V JBA má absolutní autoritu a nestrpí, když mu do jeho práce někdo mluví.

Aktivity:
Dufraisne je neoddiskutovatelným vůdcem JBA a co řekne, to je v organizaci svaté. Také působí jako externí spojka s ostatními teroristickými organizacemi, se kterými JBA spolupracuje.

Enrica Villablanca:

 • Výška: 168cm
 • Váha: 57kg

Zdravotný záznam:
Enrica je v perfektní zdravotní kondici. Přestože se v rodině, konkrétně z otcovy strany, dědí srdeční problémy, na ní se očividně nepřenesly. Pravidelně cvičí a měla vadu zraku, kterou vyřešila laserová operace.

Osobné informácie:
Subjekt se narodil ve floridském Boca Ratonu, 2. června 1978. Otec byl kubánský emigrant a matka pocházela ze třetí generace německých Američanů. Na škole byla premiantkou. Získala stipendium na floridské technické univerzitě. Pak už to šlo samo. Dostala se na doktorský program na floridské státní univerzitě v oboru chemického inženýrství. Angažuje se v akademických enviromentálních skupinách, z nichž některé se zabývají vandalismem. Zapletla se do incidentu s „francouzákem“ v Highsen-Blockově chemičce ve floridské Allachue. Konkrétně 4. května 2004, kdy byl zabit zaměstnanec bezpečnosti. Musela se odebrat do ilegality. Nakonec se ukázalo, že se v roce 2006 stala členkou JBA. Ona je jedinou ženou v organizaci. S žádným ze svých pánských kolegů nic nemá. Pod tlakem Dufraisna v organizaci musela zůstat, vyhrožoval ji totiž udáním a následným zatčením. Nikterak výrazně s ideologií JBA nesympatizuje.

Aktivity:
Enrica Villablanca je v organizaci JBA jedinou ženou. Zastává úlohu hlavního technika a dohlíží na montování výbušnin a dálkových detonačních zařízení. Také má za sebou lékařský výcvik, a proto v organizaci šéfuje dodávání léků a provádí ošetření.

Carson Moss:

 • Výška: 185cm
 • Váha: 111kg

Zdravotný záznam:
Když už není Moss nikterak hbitý, tak je alespoň fyzicky zdatný. Většinu svého času tráví v posilovně a také je to na něm patřičně vidět. Koleno má vyléčené asi do takové míry, že se může normálně pohybovat. Nelze to považovat za nějaký hendicap.

Osobné informácie:
Subjekt se narodil 19. ledna, 1968 v alabamském Dothanu. Hrál za střední školu fotbal a dostal stipendium na Auburn. Jenže pak si zranil koleno. Studium na vysoké ukončil a našel si práci bodyguarda. Zapletl se do mnoha rasově motivovaných konfliktů, ale zatčen nebyl. V roce 1996 se seznámil s Emilem Dufraisnem a do dneška vůči němu zůstal až fanaticky loajální. Je to jeden z původních členů JBA. Je sám, nikdy se neoženil. Angažuje se ve vojenství, ovšem nikdy v americké armádě nesloužil. Rasista, tyran a neustále se snaží být Dufraisneovi na očích. Má silně sadistické sklony, obzvláště pak vůči slabším, než je on sám.

Aktivity:
Carson Moss je hlavou bezpečnosti JBA. Obdivuje nespornou pravdu Emila Dufraisna a vykonává většinu jeho citlivých příkazů. V organizaci se také stará o každou bezpečnostní maličkost.

Jamie Washington:

 • Výška: 178cm
 • Váha: 74kg

Zdravotný záznam:
Washington má vrozenou srdeční vadu, a proto mu lékaři na srdce dali kardiostimulátor. Implantovali mu ho během jednoho z jeho pobytů ve vězení. Jinak je to normálně zdravý chlap.

Osobné informácie:
Narodil se v kentuckém Bowling Greenu, neznámo kdy. Je to zarytý hudební fanoušek. Jako mladistvý byl nesčetněkrát vězněn a pak jako dospělý také trhnul rekord v počtu zatčení. Nejprve se živil coby pachatel méně závažných trestných činů a následně přešel do JBA. Washington je expertem přes elektroniku, převážně samouk. Objevují se u něj tendence vázání se na vůdčí osobnosti a těm je pak neskonale věrný. Je to agresivní cholerik a kdykoliv může vybuchnout.

Aktivity:
Díky svému útěku z vězení si Jamie Washington získal v JBA opět výsadní postavení. Expert přes elektroniku, spolupracuje s týmem, který dokončuje zařízení na bázi červené rtuti. Emil Dufraisne ho považuje za člena svého úzkého okruhu kolegů a tak často osobně plní jeho prozíravá rozhodnutí.

Stanley Dayton:

Zdravotný záznam:
Dayton je relativně často nemocná osoba, a vlastně se dá říct, že ze všech členů JBA zrovna on má nejvíce podlomené zdraví. Trápí ho noční můry a onemocnění a bolesti jsou u něj na denním pořádku. Kolikrát už byl nařčen, že je hypochondr.

Osobné informácie:
Narodil se 22. září, 1981 v oregonském Bendu. Počítačový expert, samouk. Ve škole neměl valné známky, tedy až na matiku a společenské vědy. Mezi učiteli a spolužáky nebyl dvakrát oblíbený. Vykazoval 2 ze 3 příznaků klasické „triády“. Po prvním semestru ukončil studium na Reedské univerzitě, aby se mohl věnovat programování pro místní počítačovou firmu. Jakmile se zjistilo, že hackuje zákaznická konta, okamžitě dostal padáka. Kdybychom měli spočítat krádeže identit a další jeho počítačovou kriminalitu, byli bychom tu hodně dlouho. Ve vězení si odkroutil celkem 6 měsíců a 4 dny. V roce 2007 vstoupil do JBA, aby se mohl svým sokům pomstít. K úzkému okruhu kolegů chová vesměs nepřátelské vztahy, tedy až na Enricu Villablancu. Je to zbabělec, sarkasta a slaboch. Drbna, která nedokáže udržet tajemství.

Aktivity:
Stanley Dayton se v JBA stará o správu systémů. Všechno počítačové vybavení a periferie, včetně toho na podporu projektu jaderného zařízení, spadá právě na jeho hlavu. Je členem Dufraisnova úzkého okruhu kolegů.

Hisham Hamza:

 • Narozen: 1979 Washington, D.C.
 • Výška: 173cm
 • Váha: 75kg

Hamza je prekvapivo mladý na to, aký post zastáva. Je súčasťou nového vedenia ministerstva obrany, kde je medzioborovým agentom. Formálne je Hamza členom CIA, ale vzhladom na to ako rýchlo sa učí, je pravdepodobné ze v blízkej budúcnosti sa stane spojkou medzi CIA a NSA. Aj keď je stále mladícky nerozvážny a arogantný, môže sa z neho v budúcnosti stať vďaka jeho univerzálnosti stať skvelý tajný agent.

Massoud Ibn-Yussiff:

Spojenec Emila Dufraisna a Alejandra Tawkfira, který plánuje odpálení chemické zbraně uprostřed Mexico City.

Alejandro Tawkfir:

Spojenec Emila Dufraisna a Massouda Ibn-Yussiffa, který plánuje odpálení chemické zbraně uprostřed Los Angeles.

Doktor Abdul-Ahmad Aswat:

Pákistánský jaderný fyzik, který se setkal s Emilem a Massoudem za účelem prodeje tajných dokumentů a Red Mercury. Emile nařídil Samovi, aby ukradl dokumenty popisující výrobu Red Mercury, protože Emile odmítne zaplatit Aswatovi, neboť cena je příliš vysoká.

John Hodge:

Horlivý nováček Splinter Cellu. Asistuje Samovi při jeho misi na Islandu.

John Hodge:

 • Narozen: 1978, Grand Rapids, Michigan
 • Výška: 175cm
 • Váha: 73kg

Horlivý nováček Splinter Cellu. Asistuje Samovi při jeho misi na Islandu.